Fabryka Cukiernicza Kopernik S.A.

Firma Kopernik SA to jeden z najlepiej znanych producentów pierników w Polsce, z tradycją sięgającą kilka wieków wstecz.

Przedstawiciele handlowi Kopernika korzystali już z innego systemu wsparcia sprzedaży. Wraz z rozwojem firmy wzrosły oczekiwania co do takiego rodzaju rozwiązania. Dlatego wybór padł na Emigo. Poza automatyzacją codziennych czynności i szerokimi możliwościami łatwej organizacji pracy, Emigo oferuje też obsługę Akcji Lokalnych. Ten inteligentny proces (Smart Workflow) pozwalazarządzać nieplanowanymi odgórnie akcjami promocyjnymi, podejmowanymi z inicjatywy przedstawicieli w porozumieniu ze sklepami. System rejestruje wszystkie ustalenia i umożliwia monitorowanie całej akcji, sugerując odpowiednie działania. Ułatwia rozliczenia i analizę skuteczności akcji lokalnej.

W celu dotarcia do nowych klientów i rozbudowania bazy o nowe adresy, Kopernik zdecydował się na wdrożenie Winpoint – zawsze aktualnej i zweryfikowanej bazy danych teleadresowych punktów sprzedaży, w tym sieci franczyzowych.

Dla usprawnienia procesu realizacji zamówień, firma wybrała Integrę, czyli integrację Emigo z systemami ERP dystrybutorów. Dzięki automatycznemu transferowi zamówień między systemami, eliminowane są błędy, a czas realizacji ulega skróceniu. Przedstawiciele mają bieżący dostęp do stanów magazynowych i otrzymują informacje o statusie realizacji każdej pozycji zamówienia, a w przypadku braku realizacji poznają dokładne przyczyny. Ponadto, dzięki Usłudze Identyfikacji Sprzedaży, Kopernik zna całą sprzedaż swoich produktów, również realizowaną przez hurtownie bezpośrednio do sklepów, z pominięciem przedstawicieli. Może w ten sposób z większą dokładnością zidentyfikować punkty sprzedaży o wysokim potencjale, których nie odwiedzają jeszcze jego handlowcy.

Zwieńczeniem tego zestawu usług jest możliwość zdobywania rzetelnej wiedzy o swoim biznesie dzięki analitykom Biqsens. Za sprawą wygodnych wykresów, managerowie Kopernika są w stanie szybko analizować w jednym miejscu dane pochodzące z wielu źródeł, nie tracąc czasu na ich żmudną obróbkę. W połączeniu z dodatkiem do Excel – Emigo Data Tools, pozwalającym na wykonywanie szybkich operacji masowych na ogromnych zbiorach danych, Biqsens sprawia, że podejmowane decyzje są oparte na faktach i wiarygodnych informacjach.

Kategorie

Tagi