Spoivo

Efektywna integracja danych od partnerów handlowych, dzięki SPOIVO

SPOIVO to platforma, która automatycznie zintegruje dane o sprzedaży Twoich produktów w sieciach i u dystrybutorów. Zawsze pod ręką, uporządkowane dane pozwolą Ci na bieżąco badać potencjał sprzedaży partnerów handlowych. Dzięki temu możesz kierować działania tam, gdzie jest realna szansa na zwiększenie sprzedaży, przewidywać popyt, efektywniej zarządzać zapasami i z każdym dniem osiągać lepsze wyniki.

Dzięki zintegrowanym danym dowiesz się,
co blokuje Twoją sprzedaż

Na hiperkonkurencyjnym rynku nie wystarczy handlować najlepszym produktem — trzeba mieć jeszcze najdokładniejsze dane. 

Platforma SPOIVO zintegruje dane o wielkości odsprzedaży i stanów magazynowych Twoich produktów we wszystkich kanałach dystrybucji. To narzędzie do lepszego zrozumienia rynku, klientów i optymalizacji procesu sprzedaży.

Wykorzystując dane z systemów dystrybutorów, możesz szybciej reagować na trendy rynkowe i podejmować decyzje uwzględniając rzeczywistą sytuację. Dowiesz się, które aspekty zarządzania stanami magazynowymi trzeba poprawić, żeby uniknąć niepotrzebnych kosztów.

SPOIVO pomoże Ci także oceniać współpracę z dystrybutorami pod kątem rzeczywistej opłacalności.

01

Zacznij oceniać dystrybutorów na podstawie m.in. sprzedaży Twoich produktów, wykorzystanych rabatów i wskaźnika OTIF.

02

Rozliczaj sieci detaliczne na podstawie celów ilościowych, wartościowych i wywiązywania się z kontraktów.

03

Usprawnij zarządzanie sprzedażą na podstawie wiarygodnych danych.

W czym pomoże Ci SPOIVO?

Dzięki automatycznie zintegrowanym danym dowiesz się, które elementy strategii sprzedaży działają dobrze, a które trzeba poprawić. 

Integracja danych z sieci handlowych

Połączysz swoje dane z danymi o sprzedaży w sieciach handlowych, poznasz poziom realizacji planów, wielkość obrotu KAM-a i poziom wykorzystania rabatów.

Identyfikacja sprzedaży  

Sprawdzisz, kto kupuje Twoje produkty u dystrybutorów i lepiej poznasz potrzeby swoich klientów. Zweryfikujesz potencjał poszczególnych sklepów i aptek, aby skierować działania tam, gdzie przynoszą największy zysk. 

Sprzedaż w ramach konkretnej kategorii

Dowiesz się, jaki jest udział Twoich produktów w sprzedaży do poszczególnych sklepów i odkryjesz, w których punktach Twoje produkty są najbardziej popularne. 

Sprzedaż ex-factory

Zdobędziesz informacje o zatowarowaniu konkretnej hurtowni. Sprawdzisz, ile Twoich produktów dystrybutorzy kupują u Ciebie, a ile w innych hurtowniach. 

Rozliczenie rabatów 

Zweryfikujesz poprawność rabatów, określisz ich wartość i z łatwością je rozliczysz. 

Sell-out i stany magazynowe

Na podstawie danych sprzedażowych  z sieci będziesz mógł monitorować faktyczny poziom zatowarowania aptek.

Adam Sienkiewicz

Zautomatyzuj procesy sprzedażowe

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji i przekonaj się, jak możemy pomóc w zautomatyzowaniu procesów sprzedażowych w Twojej firmie

Co wyróżnia platformę SPOIVO?

SPOIVO to oparta na bezpiecznej i wygodnej technologii chmurowej platforma usprawniająca przetwarzanie i analizę danych. Pozwala lepiej monitorować współpracę z partnerami i podejmować skuteczne decyzje. 

Do każdej funkcjonalności dodaliśmy zaawansowaną analitykę Biqsens.

Dzięki uporządkowanym danym łatwiej będzie Ci oceniać słabe i mocne strony współpracy z partnerem handlowym, monitorować rozliczenia i wyciągać trafne wnioski. 

W jednej platformie będziesz mieć dostęp do kompletnego zestawu danych od wszystkich partnerów.

Dane zostaną przystosowane do Twojego słownika, dzięki czemu łatwo je zrozumiesz i szybciej je wykorzystasz do działań strategicznych.     

SPOIVO pomaga producentom szybciej analizować dane o sprzedaży i prognozować wyniki w kolejnych kwartałach.

Działania, które podejmiesz na podstawie danych mogą mieć fundamentalny wpływ na Twój biznes. 

Twoje dane są w pełni bezpieczne 

Wykorzystujemy te same rozwiązania zabezpieczające, co największe platformy na świecie. Każdej stronie gwarantujemy pełne bezpieczeństwo danych.

Certyfikat Microsoft

Nasz konektor Emigo Data Source dający dostęp do danych gromadzonych w usługach oferowanych przez systemy Sagry jest certyfikowany przez Microsoft i stanowi element narzędzia
Power BI.

Wsparcie Microsoft Azure

Platforma Spoivo jest wspierana przez Microsoft Azure — jedną z najbezpieczniejszych i najłatwiejszych w użyciu usług chmur obliczeniowych.   

Certyfikat ISO/IEC 27001

Posiadamy certyfikat bezpieczeństwa ISO/IEC 27001/2013 potwierdzający bezpieczeństwo i niezawodność zastosowanych przez nas rozwiązań w zakresie ochrony i przetwarzania informacji.   

SPOIVO to efekt naszego 15-letniego doświadczenia w integrowaniu systemów informatycznych dla sektorów FMCG i Healthcare.

Co zyskujesz korzystając z SPOIVO?

+3000

zintegrowanych sklepów,
aptek etc.

+1800

użytkowników korzystających
ze zintegrowanych danych

3 sekundy

tyle trwa transfer jednego
dokumentu 

Co mówią klienci, którzy korzystają ze SPOIVO?

Dzięki Biqsens Polpharma jest w stanie szybko i sprawnie analizować dane pozyskane z badania merchandisingu z użyciem Image Recognition. W ten sposób zawsze wiemy, jaki jest poziom realizacji naszych standardów ekspozycji.

Agnieszka Kordacka,
Senior Marketing Manager

Logo - Polpharma

Przełomowym momentem było wdrożenie analityk Biqsens. Bez pełnych i przekrojowych danych analiza biznesowa i badanie trendów było bardzo trudne. Dzisiaj dysponujemy gotowymi raportami BI, które pozwalają nam weryfikować dane na szczeblu operacyjnym i strategicznym na bieżąco i wspierają w podejmowaniu trafnych decyzji.

Jarosław Idzik,
Kierownik Sekcji Rozliczeń i Analiz

Logo — Prymat

Analityki Biqsens sprawiły, że analiza danych dostarczonych przez system Emigo, Usługę Identyfikacji Sprzedaży i Integrę stała się szybka i prosta, co ułatwiło nam uzyskanie znacznego wzrostu sprzedaży w krótkim okresie.

Jarosław Jankowski,
Commercial & Supply Chain Forecasting Specialist

Logo Stella

Zastanawiasz się, czy SPOIVO faktycznie Ci pomoże?

Platforma SPOIVO jest dla Ciebie, jeśli:

Chcesz podejmować świadome decyzje na podstawie wiarygodnych danych

Chcesz zweryfikować efektywność strategii sprzedaży i wprowadzać ulepszenia

Zależy Ci na poprawieniu jakości współpracy z sieciami, sklepami i aptekami

Szukasz platformy, która automatycznie zintegruje dane zebrane przez Twoich partnerów handlowych

Platforma SPOIVO
nie jest dla Ciebie, jeśli:

Cancel

nie chcesz badać potencjału poszczególnych sklepów i aptek

Cancel

nie chcesz poznawać zwyczajów zakupowych klientów końcowych

Cancel

nie zależy Ci na unikaniu nadmiaru lub niedoboru produktów w kanałach dystrybucji

FAQ - znajdź odpowiedź na pytanie

Dzięki integracji danych sprzedażowych od partnerów handlowych ze SPOIVO uzyskasz dostęp do informacji, które pomogą Ci zwiększyć lub utrzymać swój udział w rynku. Dowiesz się, które sieci handlowe przynoszą największy zysk i jakie są trendy w konkretnej kategorii produktowej. Sprawdzisz, czy udzielanie rabatów sieciom handlowym jest opłacalne, a także możesz w czasie rzeczywistym monitorować poziom wykorzystania budżetów rabatowych, realizację planów sprzedaży i wielkość obrotów KAM-a. Integracja danych z systemów partnerów handlowych, dzięki SPOIVO daje możliwość przeprowadzania zaawansowanych analiz, które umożliwiają dostosowanie strategii biznesowych do rzeczywistych potrzeb rynku i skuteczne zarządzanie współpracą z sieciami handlowymi.

Platforma SPOIVO integruje dane o sprzedaży z systemów sieci handlowych, sieci aptecznych, czy dystrybutorów. Kluczowym elementem integracji danych od partnerów handlowych poprzez SPOIVO jest doprowadzenie danych o sprzedaży do formatu i słownika używanego przez producenta. Dzięki temu dane pochodzące z wielu różnych źródeł są dostępne w ramach spójnej nomenklatury i jednego systemu, co umożliwia ich późniejszą analizę.

Platforma SPOIVO została zaprojektowana zgodnie z najnowszymi standardami użyteczności, dzięki czemu jest przeznaczona również dla osób bez doświadczenia technicznego. Cały proces integracji danych został maksymalnie uproszczony i zautomatyzowany, co minimalizuje potrzebę interwencji technicznej i pozwala użytkownikom na skupienie się na interpretacji wyników oraz strategicznym planowaniu. SPOIVO oferuje także szeroki zakres narzędzi do wizualizacji i prezentacji danych (analityki Biqsens), co ułatwia ich zrozumienie i komunikowanie wyników analiz wewnątrz organizacji.

Tak. Platforma SPOIVO umożliwia integrację danych z wielu systemów źródłowych, co pozwala na uzyskanie całościowych danych sprzedażowych od wszystkich partnerów handlowych. Dostęp do informacji z wielu źródeł danych w jednym, zintegrowanym środowisku umożliwia dokładniejszą analizę, co przekłada się na bardziej trafne i efektywne działania. Platforma SPOIVO eliminuje także przeszkody związane z niekompatybilnością formatów i niespójnością w nazewnictwie tych samych produktów w obrębie wielu systemów. Oczyszczanie danych zmniejsza liczbę błędów i pomaga sprostać wyzwaniom związanym z integracją danych. Wiarygodność danych jest zachowana na każdym etapie procesu biznesowego, co stanowi solidne podstawy dla optymalizacji działań strategicznych w całej organizacji.

Skonsultuj wdrożenie SPOIVO w swojej firmie

Wypełnij formularz i dowiedz się, jak automatyzacja sprzedaży może działać w Twojej firmie. Możesz zapytać o każdy szczegół — nasze doświadczenie jest do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz

Niezwłocznie się do Ciebie odezwiemy!

* Pola obowiązkowe

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych oraz marketingowych dotyczących usług związanych z działalnością Sagra Technology Sp. z o.o. z wykorzystaniem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych na podane przeze mnie dane kontaktowe (Polityka Prywatności):